Japonsko

5. března 2012 v 17:46 |  Japonsko

Japonsko

- Všechno možné :D

Přestože je Japonsko závislé na dovozu téměř všech surovin(dováží se např. nejvíce ropy na světě),vyrábí i obrovský počet chemických a gumárenských výrobků.Postupně se snižuje význam hutnického a textilního průmyslu,protože jejich výroba se přesunuje do území východní a jihovýchodní Asie.
Častá zemětřesení přinutila Japonce věnovat zvýšenou pozornost stavebnictví a dobravě.Budovy,mosty i komunikace jsou stavěny tak,aby odolaly i nejsilnějším otřesům.
Ve městech dnes žije téměř 80% všech obyvatel.K největšímu soustředění měst došlo na východním pobřeží ostrova Honšú (japonsky: 本州).Konurbace s centry Tokyo(東京, Tōkyō),Yokohama(横浜市) a Kawasaki má přes 30.mil. obyvatel.V této konurbaci se vyrobí zboží ve vyšší hodnotě než v celé Indii.

Široký průmyslový pás se táhne po východním pobřeží Honšú přes město Nagoya(名古屋市) směrem k dalším asi dvaceti milionové konurbaci tvořené trojúhelníkem měst Osaka(大阪市 Ōsaka)Kóbe(神戸市) a Kyoto((京都市, Kyōto).Průmyslový pás zahrnuje i severní pobřeží Šikoku(Shikoku (四国) a pokračuje na ostrov Kjúšu (九州).Tento ostrov je spojen s Honšú (本州) 54 km dlouhým podmořským tunelem pro železnici i silnici,Spojením pěti menších měst tu vzniklo milionové Kitakyushu (北九州市).Dnes je podmořským tunelem spojen s Honšú i ostrov Hokkaidó(北海道, Hokkaidō).Je to řídce obydlený ostrov (jen 75 obyv/km²),oproti ostatnímu Japonsku méně hospodářsky rozbinutý.Různými úlevami se stát snaží přilákat do této oblasti další obyvatelstvo a především podnikatele.Centrem Hokkaidó je světoznámé Sapporo (札幌市)-město moderního průmyslu a středisko sportu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Bannery od Niki (ICHIGOO :33 )Pozadí pro komentáře by Evanel http://fire-graphic.blog.cz/